Sebastian Dark Oil

 

Sebastian Dark Oil Silkening Fragrant Mist 200 ml

Lightweight fragrance spray for a silky shine effect

 
 Sebastian Dark Oil Silkening Fragrant Mist 200 ml
11,89 € (59,45 €/1 Litre)
Article No.:
SB-431441
Delivery:
currently out of stock


add to your wish list
ask a question


The weightless Sebastian Dark Oil Silkening Fragrant Mist gives your hair a silky shine and provides a fresh, well-groomed finish in an instant - perfect for a quick refresh on the go or before a blow-dry.
 
  • Perfect for a quick refresh
  • No greasy residue
  • Leaves hair silky, shiny and soft
  • Enchanting fragrance
 
Application
Spray evenly onto damp or dry hair. Refreshes the shine and fragrance of the hair. Repeat if necessary to refresh the hair.
» Ingredients
» Manufacturer / EU Responsible person
» Warnings and safety instructions

 
 
Related Products:
Sebastian Dark Oil Silkening Fragrant Mist 200 ml
 Sebastian Dark Oil Shampoo 250 ml
14,09 €* 56,36 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Conditioner 250 ml
17,89 €* 71,56 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Mask 500 ml
52,90 €* 105,80 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Mask 150 ml
19,29 €* 128,60 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Conditioner 1000 ml
51,90 €* 51,90 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Conditioner 50 ml
4,19 €* 83,80 €/1 Litre
 Sebastian Dark Oil Shampoo 50 ml
4,19 €* 83,80 €/1 Litre

 


*) all prices include German VAT and depending on the mode of shipment and payment, plus:

Shipment within Germany Modes of payment
  • Prepayment (advance payment)
  • PayPal (more informations here)
  • Credit card (only available for orders over 10.00 €)
International shipment
  • the shipping costs and modes of payment for international consignments are available here
  • within the EU, commercial deliveries are effected VAT-free, if a VAT-ID-No. is quoted
  • outside of the EU, delivery is effected VAT-free plus any applicable customs duties