Skip to main content
Your Account
Shipping & Payment
Right to cancel / Terms & Conditions
Privacy Policy
Accessibility
Imprint
0
Hair Care &
Hair Styling
Hair Clippers &
Beard Trimmer
Air Styler &
Styling Irons
Hair Dryer &
Drying Hoods
Knives &
Scissors
Barber Fixtures
& Furniture
Cosmetics &
Equipment
Combs &
Brushes
Special
offers
Products
Offers
Search
Your Account
Help / Service
Sebastian Hair Care
Dark Oil
Flow
Hydre
No.Breaker
Penetraitt
Twisted
Trilliance
Volupt
You are here:
Hairdressing equipment
Hair Care
Sebastian Hair Care
No.Breaker
Sebastian No.Breaker
Discover No.Breaker by Sebastian Professional - an innovative care range that regenerates and strengthens damaged hair, whether from heat, styling or chemical treatments.
Sort by:
Popularity
Newest
Price
Name
Sebastian No.Breaker Shampoo 1000 ml
Nourishing bond building shampoo for damaged and stressed hair
29,69
€*
29,69 €/1 Litre
Sebastian No Breaker Mask 500 ml
Repairs visible signs of hair damage
36,90
€*
73,80 €/1 Litre
Sebastian No.Breaker 100 ml
Hybrid Bonding & Styling Leave-
In Spray
22,49
€*
224,90 €/1 Litre
Sebastian No Breaker
Leave-In
Cream 145 ml
Intensive care & styling cream
14,89
€*
102,69 €/1 Litre
Sebastian No Breaker Mask 150 ml
Repairs visible signs of hair damage
13,59
€*
90,60 €/1 Litre
Sebastian No.Breaker
Pre-Shampoo
Crème 1000 ml
Rebalancing Bonding Shampoo against hair breakage
27,79
€*
27,79 €/1 Litre
Sebastian No.Breaker Shampoo 250 ml
Nourishing bond building shampoo for damaged and stressed hair
10,59
€*
42,36 €/1 Litre
Sebastian No.Breaker
Pre-Shampoo
Crème 200 ml
Rebalancing Bonding Shampoo against hair breakage
9,39
€*
46,95 €/1 Litre
Beginning of page
|
Sebastian Hair Care
|
Product Search
*) all prices include German VAT and depending on the mode of shipment and payment, plus:
Shipment within Germany
4.90 € for packages up to 31.5 kg and 49.00 € for the delivery of
Barber Fixtures & Furniture
Modes of payment
Prepayment (advance payment)
PayPal (
more informations here
)
Credit card (only available for orders over 10.00 €)
International shipment
the shipping costs and modes of payment for international consignments are available
here
within the EU, commercial deliveries are effected VAT-free, if a VAT-ID-No. is quoted
outside of the EU, delivery is effected VAT-free plus any applicable customs duties
Hair Care
Hair Styling
Hair Colors
Hair Tints
Lightener
Hydrocarbons & Developer
Permanent Waves
Smoothing cream
Lash color
Stain Remover
Hair Mascara
Beard Care
Gift Sets
Hair Clippers
Hair Trimmer
Shaver
Hair Clipper Accessories
Beard Trimmer
Nose and Ear Hair Trimmer
Hair Straightener & Flat Irons
Curling Tongs
Styling Irons
Hot Rollers
Air Styler
Straightener Accessories
Hair Dryer
Drying Hood
Wall-mounted hair dryer
Hair dryer accessories
Barber Scissors
Thinning scissors
Scissors-sets
Razors
Safety razors
Spare blades
Shaving Brushes & Mugs
Scissor Accessories
Disinfection
Styling Chairs
Barber Chairs
Styling station
Hair Washing Stands
Portable Shampoo Bowl
Roll Stool
Child Seats
Valet Stands
Reception
Cosmetic Furniture
Miscellaneous
Accessories & Spares
Barbering equipment
Hairstyle Books
Training Heads
Tint brushes
Color & Wave Accessories
Barber cases
Barber Mirrors
Tool belt bags
Other Materials
Towels
Hair Rings
Clothing & Capes
Clips, Needles & Straps
Bun Rollers
Neck duster
Other Working Materials
Sprayer / Squirt Bottles
Consumable Materials
Curler
Manicure & Pedicure
Electric Nail Drill
UV Light Dryer
Scissors & Nail Cutters
Tongs & Tweezers
Tweezers
Nail Instruments
Nail care
Manicure Sets
Cosmetics
Hair removal
Make Up
Paraffin treatment
Hand care
Skin Care
UV towel warmer
Hot Stone Heater
Cosmetic Accessories
Hair brushes
Detangling Brush
Round brushes
Cushion brushes
Special brushes
Brush Displays
Brush-Sets
Beard Brush
Hair Combs
Beard Combs
Haircutting combs
Pintail combs
Back combs
Handle combs
Special combs
Comb sets
Hair Care &
Hair Styling
Hair Clippers &
Beard Trimmer
Air Styler &
Styling Irons
Hair Dryer &
Drying Hoods
Knives &
Scissors
Barber Fixtures &
Furniture
Cosmetics &
Equipment
Combs &
Brushes
Shipping & Payment
Right to cancel / Terms & Conditions
Privacy Policy
Accessibility
Imprint
Wish List
Login
Registration
User Data
Wish List
Last items
Account administration
Logout
Popularity
Newest
Name
Price